Blog

Online Kurslar İle Kendinizi Geliştirebileceğiniz Alanlar

Kendinizi geliştirebileceğiniz online kurslar pandemiden bu yana daha çok gündemde. Covid19 salgınıyla tüm dünya karantinaya girdi ve tüm işlerimizi online olarak halletmeye başladık. Yüz yüze katılamadığımız için eğitimlerimiz de online sürece geçiş yaptı.

Evde ya da istediğimiz yerden ilgimizi çeken kurslara, konuşmalara katılıp herhangi bir yere gitmeden kendinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle çalışanlar, okuyanlar ve yoğun bir hayat yaşayanlar online kursları daha çok tercih ediyor. 

Sizler için bu yazımızda online kurslarla kendinizi geliştirebileceğiniz 5 alanı araştırdık. 

  1. Tasarım

Tasarım ve görsel ile ilgilenenler bu alandaki kurslara katılarak kendilerini geliştirebilir. 

Online tasarım eğitimleri alanında uzman eğitmenler sayesinde sıfırdan başlayarak profesyonel tasarım kariyerine geçiş yapmanızda normal kurslara göre daha karlı.

Blender, grafik tasarım, photoshop, 3D modelleme, Adobe İllustrator, çizim, web tasarımı, Adobe Premiere, gibi daha birçok dersten kendinize uygun olan dersi seçerek istediğiniz alanda kendinizi online olarak geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

  1. İşletme

İşletme alanındaki online kurslar oldukça çeşitli. İşletme yönetimi, ürün yönetimi, lojistik, satış becerileri gibi derslerle hiç işletme bilginiz olmadan ve herhangi bir sınava gerek olmadan eğitim alabilirsiniz. 

Aynı zamanda açıktan eğitim şeklinde belli üniversitelerin İşletme bölümlerinde sınavsız olarak uzaktan eğitim görebilirsiniz. 

  1. Müzik

Müzik kursu dendiğinde her ne kadar akla yüzyüze eğitim gelse de online olarak da başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Online müzik kurslarıyla piyano, gitar, keman, bateri, yan flüt gibi derslerle müzik aleti öğrenerek kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. 

  1. Yabancı Dil

Günümüzde yabancı bir dili etkin bir şekilde konuşabiliyor olmak çok önemli. Yüzyüze bir dil kursuna gitmek istemeyenler ya da dil eğitimine vakit ayıramayanlar online kursları ya da mobil uygulamaları tercih ediyorlar. Bu kurslarda gramer ve kelime öğrenmenin yanında da konuşmanızı da akıcı hale getirebilirsiniz.  

  1. Yazılım

Online kurslarda yazılım hakkında hiçbir bilginiz olmadan da dersler alabilirsiniz. Bu kurslarda her şey en temelden anlatılır ve sizin gelişiminiz hedeflenir. 

Python, Java, JavaScript, C++gibi programlama dillerini öğrenmek CV’nizi doldurmak ve iş alımlarında ön plana çıkmak için güzel bir yol. 

Dijitalde çevrimiçi olarak katılabileceğiniz pek çok kurs bulunuyor. Bu kurslar arasından en çok tercih edileni Udemy. Udemy; kolay anlatımları, ömür boyu derslere ulaşabilme garantisi ve uygun fiyatlarıyla herkese hitap ediyor. 

Online kurslar ile kendinizi geliştirebileceğiniz 5 alanı bu yazımızda sizler için derledik. Bunun gibi daha birçok içerik için blog sayfamıza uğrayabilirsiniz. Bir sonraki yazılarda görüşmek dileğiyle. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek