Blog

Google Dijital Atölye’de Alabileceğiniz Eğitimler

Google Dijital Atölye çevrimiçi eğitimler alabileceğiniz bir platformdur. Becerilerinizi geliştirebileceğiniz modüllere ayrılmış birçok eğitim bulunuyor. Kolay arayüzü ve sade anlatımlarıyla herkes bu dijital atölyelere katılabiliyor. İstediğiniz eğitime tıklayarak anında öğrenmeye başlayabiliyorsunuz. Her modülün sonunda bir sonraki modüle geçebilmeniz için küçük testler bulunuyor.

Tüm modülleri geçtikten sonra bir final testi bulunuyor ve bu testi geçenler eğitim sertifikası kazanıyor. Kurslar ve testler Google ve iş ortaklığı yürüttüğü üniversiteler tarafından hazırlanıyor.

Ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz 28 eğitim var ve bazı eğitimler sonunda sertifika kazanabilirsiniz. Kendi yetenekleriniz ve ilgi alanlarınız doğrultusunda seçim yaparak istediğiniz zaman istediğiniz yerde bu eğitimleri alabilirsiniz.

Dijital Atölye’deki Eğitimler

Pek çok alandaki bu eğitimlerle kendinizi oldukça geliştirebilirsiniz. Kolay kullanımı ve güncel örneklerle konu pekiştirmeleri sayesinde akılda kalıcılık artıyor. 

Eğitim sonunda CV’nize ekleyebileceğiniz sertifikalar kariyer olanaklarını genişletiyor.

Google Dijital Atölye’de eğitim alabileceğiniz 5 alan:

  • Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama alanında Dijital Pazarlamanın Temelleri, Google Ads Performans Ölçme,  gibi 13 ders bulunuyor. Bu alanda yurt dışına açılmayı, müşteri davranışlarını anlamayı, bir firmayı dijitalde tanıtmayı öğrenebilirsiniz.

  • Kariyer Geliştirme

Bu alanda 9 kurs bulunuyor. Kendinizi tanıtmak, özgüven inşa etmek, iş fırsatları, üretkenliği artırmak, etkili network oluşturmak, işletme iletişimi gibi derslerle kariyerini geliştirmek isteyenler bu alandaki kurslardan faydalanabilir.

  • Turizm Eğitimleri

Turizm eğitimleri alanında 4 modüllük tek bir kurs var.

Bu kursun amacı konaklama yerlerini dijitalde tanıtma, yeni müşteri çekme, YouTube’da ve sosyal medyada yeni içerikler oluşturmayı öğretmektir. 

  • Veriler

Google Dijital Atölye kurs alanlarından bir diğeriyse veriler. Bu alanda Flutter ile uygulama geliştirmek, kodlamanın temelleri, makine temellerinin öğrenimi ve işletmelerde online güvenliği geliştirme olarak kurs bulunuyor. 

  • Dijital Güvenlik

Dijital güvenlik tek modüllü 1 saatlik bir kurs. Dijital Güvenliğe Giriş dersiyle kendinizin ve sevdiklerinizin dijital alanlardaki güvenliklerini sağlayabilirsiniz. Cihazlarınızın güvende olması ve kötü yazılımlardan koruma yöntemlerini öğrenebileceğiniz bu ders kişisel verilerin korunmasını da anlatıyor. 

Bu beş alanda eğitim veren Google Dijital Atölye kullanıcılara kolay şekilde doğru bilgileri aktarıyor ve kullanıcılar kendi eğitim sürelerini kendiler belirliyorlar. 

Bu yazımızda Google Dijital Atölye kullanımından ve kullanıcılara katkılarından bahsettik. Blog sitemizi ziyaret ederek daha fazla yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek